انواع روشهای محاسبه قیمت اجرای سیستم ساخت و ساز خشک سقف و دیوار کاذب به صورت سنتی

اندازه گیری کناف

الف – قیمت کناف به صورت سطح گسترده نمایان : در این روش کلیه المانهای قائم و افقی به کار رفته در سقف کاذب کناف محاسبه میگردد : (A+B+C)این روش یکی از رایج ترین روش های متره کناف می باشد.

ب – متره سقف کاذب کناف بر اساس متراژ زیربنا : گاهی اوقات برای اینکه در پایان کار جنجال بر سر نحوه متره سقف کاذب کناف پیش نیاید در ابتدای قرارداد ، توافق می گردد متره بر اساس متراژ زیر بنا انجام شود که در این صورت پیمانکار قیمت المانهای قائم را در سطح زیر بنا ملحوظ خواحد نمود . این روش با ریسک بالاتری برای پیمانکار همراه خواهد بود و در صورت تبدیل حالت الف به این روش قیمت اجرا ظاهرا بالاتر به نظر خواهد رسید.

ج – قیمت دهی به صورت تلفیقی ( متراژ زیربنا و متر طول باکس ) : در این روش در صورت تبدیل عادلانه ، قیمت داده شده در ظاهر کمتر به نظر می رسد اما در نهایت با همان قیمت تمام شده همراه خواهد بود.

د- قیمت دهی به صورت مقطوع : این روش به دلیل پایین آمدن ریسک برای کارفرما ،  استفاده  میگردد. در صورتی که نقشه کار کاملا شفاف باشد پیمانکاران می توانند با محاسبه کلیه آیتم های ممکن در اجرای نقشه سقف کاذب  نسبت به قیمت دهی اقدام نمایند. اما در این نوع محاسبه ،معمولا ضریب اطمینانی برای پیمانکار در نظر گرفته می شود.[ http://saghfeknauf.blogfa.com/]

به طور کلی قیمت کناف در گروه دکور بعد چهارم به صورت توافقی با کارفرما تعیین میشود.

اما در زیر روشهایی برای تعیین قیمت گقته می شود که غالبا مورد استفاده مهندسین گروه دکور بعد چهارم می باشد و روش ابداعی همین گروه است که اختلاف نا چیزی با روش های دقیق اما پیچیده دارد.لازم به ذکر است که این مطالب فقط جهت اطلاع حدودی کار فرما از پروژه بوده و هیچگونه حقی برای کار فرما در پی ندارد.(ملاک تسویه حساب با کار فرما قرار داد عقد شده قبل از شروع به کار است.)

روش های ابداعی گروه دکور بعد چهارم برای محاسبه سیستم های ساخت و ساز خشک (کناف)

1.روش محاسبه قیمت سقف ساده (فلت)

قیمت سقف ساده یه صورت متر مربع میباشد که ارتفاع سقف کاذب از سقف اصلی و جنس سقف اصلی (اعم از گچ ، تیرچه بلوک یا یونولیت ، تاق ضربی ، بتون و … ) نیز در محاسبه قیمت آن تاثیر دارد.

برای محاسبه سقف ساده باید طول ضربدر عرض یا همان مساحت را حساب کنیم در صورتی که از 25 متر بالاتر باشد مساخت را در 65 هزار تومان ضرب میکنیم و در غیر این صورت مساحت را در 41 هزار تومان ضرب کرده و حاصل را به علاوه 600 هزار تومان گردد.

2.روش محاسبه قیمت نور مخفی دور تا دور(دور باکس یا نور مخفی اتوبوسی)

محاسبه دور باکس خود به دو دسته تقسیم میشود:

خط صاف :

الف: که دارای هیچ گونه پیچ و خم نبوده و به صورت غالبا تراز و موازی با دیوار اجرا می شود. در محاسبه این روش در صورتی که مجموع المانهای A+B+C کمتر از یک متر باشد هر متر طول یک متر در قیمت محاسبه میگردد

ب: اما در صورتی که مجموع المانهای A+B+C بیشتر از یک متر و کمتر از دو متر باشد هر متر طول دو متر محاسبه میشود.

پس ار محاسبه متراژ کار از دستور العمل برای محاسبه قیمت استفاده میشود : برای متراژ های بالای 30 متر ، هر متر 60 هزار تومان ، برای متراژ های پایین تر از 30 متر هر متر طول 40 هزار تومان و حاصل را به علاوه 600 هزار تومان میکنیم.

طرح های موج و منحنی دار :

در این نوع پروژه طول باکس به چند قسمت تقسیم میشود که هرکدام شامل یکی از دو بند الف و ب در بخش قبل (خط صاف) میشوند. هر قسمت را با استقاده از روش مربوط به خودش محاسبه شده و در نهایت تمام قسمت هارا با هم جمع می کنیم.

3. محاسبه طرح های دکوراتیو

در این نوع طرح ها ابتدا کل مساحت اشغال شده توسط طرح را محاسبه و در 65 هزار تومان ضرب میکنیم سپس به ازای هر باکس بدون نور مخفی چه مثبت باشد چه منفی 50 هزار تومان و هر باکس تو خالی یا دارای نور مخفی 75 هزار تومان و در صورتی که هم توخالی بوده و هم دارای نور مخفی باشد 100 هزار تومان به قیمت اضافه کرده و قیمت نهایی را محاسبه مینماییم.

در صورتی که فقط طرح دکوراتیو از طرف کارفرما معرفی گردد فارغ از تعداد طرح و سادگی یا پیچیدگی قیمت مجموع طرح ها از 1 میلیون تومان شروع میشود.

میتوانید با ما تماس بگیرید تا به صورت رایگان بازدید و مشاوره بگیرید.