سقف کاذب شبکه + 7 نوع تایل

سقف کاذب شبکه چیست؟

نوعی از سقف کاذب است که دارای سرعت اجرای بالا بوده و نیازمند عوامل پس از اجرا (نقاشی و بتونه کاری) نمی باشد و با نام های تایل و شبکه 60 در 60 نیز شناخته می شود.

اجزای سقف کاذب شبکه : 1- سازه 2- تایل

سازه :

در سقف شبکه اولین مرحله اجرا می باشد که شامل پروفیل های سپری شکل با جنس گالوانیزه است که دارای اتصال بدون پیچ می باشد و با اتصال به یکدیگر یک شبکه منظم شامل مربع های 60 سانتی متر ایجاد می شود.شبکه وظیفه انتقال وزن سقف کاذب به سقف اصلی توسط تعدادی حساب شده از آویز ها را که دارای اتصال با سقف اصلی و سپری هاست را دارد.

انواع سازه:

تقریبا مشابه هستند اما میتوان تفاوت آنهارا در میزان استحکام و رنگ دانست که در سه رنگ سفید،نقره ای و طلایی تولید می شود.

تایل:

پس از ایجاد شبکه به منظور پوشش مربع های ایجاد شده توسط سازه از تایل استفاده میشود که مربعی شکل و ابعاد آن 59.5 سانتی متر است تثبیت تایل بدن استفاده از وسیله خاصی بوده و فقط با قرار گیری در سازه و با وزن خود تثبیت می شود که همین امر قابلیت دسترسی به پشت سقف کاذب را آسان اما اجرای آن بصورت عمودی و یا حتی شیب دار را نا ممکن می سازد.

انواع تایل و کاربرد های آن:

تایل گچی: به دلیل قیمت مناسب و تنوع طرح یک انتخاب روتین می باشد معمولا دارای روکش pvc و قابلیت تمیز شدن با دستمال را دارد مقاومت در برابر رطوبت دارد اما ضد آب نیست.

تایل pvc: صد آب است و دارای طرح های متنوع است سبک تر تایل گچی و هزیمه آن کمی بالاتر می باشد.

تایل آلومینیومی: ضد آب و دارای طرخ های متفاوت با روکش رنگی کمی سبکتر از تایل گچی است.

تایل چاپی(آسمان مجازی): قابل شستو شو و چاپ هرگونه طرح دلخواه را دارد بدلیل نور پردازی بک لایت محبوب است اما هرینه نسبتا بالایی دارد.

تایل cnc (معرق): انتخابی لوکس و زیبا اما با هزینه بالاست قابلیت نور پردازی را دارد و با ئو جنس چوبی و pvc میتوان اجرا کرد.

تایل شیشه ای یا طلق (پلکسی گلاس): قابل شستوشو است اگر بدنبال بک سقف با فابلیت نور پردازی و قیمت مناسب هستید بهترین گزینه میباشد.

تایل آکوستیک: همانطور که از نامش پیداست صدا را تا حد زیادی جذب می کند برای مکان های پر سر و صدا و استودیو ها بسیار مناسب است قابل شست وشو نیست و نمیتوان آنرا نور پردازی کرد.

مزایای سقف کاذب شبکه:

سرعت و سهولت در اجرا

قابلیت دمونتاز آسان

قابلیت جابجایی

نیازمند یک نیروی متخصص

بدون نیاز به نقاشی

معایب سقف کاذب شبکه:

بدلیل یکپارچه نبودن مناسب فضای های مسکونی نمیباشد.

قابلیت اجرای طرح های حجم دار را ندارد.

قابلیت اجرای عمودی را ندارد.

برای مشاوره و اجرا با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید